پوستر جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان طراحي و منتشر شد

 

     پوستر بيست و سومين جشنواره ملي هنرهاي تجسمي جوانان با طراحي حميدرضا زري؛ هنرمند كردستاني منتشر شد.

   به گزارش روابط عمومي دفتر هنرهاي تجسمي، پوستر بيست و سومين جشنواره ملي هنرهاي تجسمي جوانان كه شهريورماه امسال در كردستان برگزار مي شود، توسط حميدرضا زري؛ هنرمند طراح گرافيك طراحي شد.

   زري كه در اين پوستر از خورشيد و خوشنويسي و قلم ابتكاري استفاده كرده است، درباره طراحي اين پوستر گفت: خورشيد در آيين ميتراييسم، از دوران مادها و در كردستان هميشه به عنوان عامل گرمابخش و زندگي و زنده بودن مورد احترام بوده است و در فرهنگ اسلامي نيز شمسه كه همان خورشيد است و شمسه هاي هشت پر در نقوش اسلامي بسيار استفاده مي شود و تمام مفاهيمي را كه خورشيد بيان مي كند، در بر مي گيرد.

   زري در ادامه گفت: نوشته اين پوستر با خوشنويسي و قلم ابتكاري است كه به نحوي نگاه سنتي و مدرن در خوشنويسي به عنوان يكي از شاخه هاي مهم هنرهاي تجسمي در آن ديده مي شود. همچنين با توجه به اينكه جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان است از رنگ هاي متنوع و شاداب استفاده شده است كه با فضاي جوانان و هنرهاي تجسمي تناسب دارد.

     بیست و سومین دوره­ جشنواره ملي هنرهای تجسمی جوانان برای جوانان 15 تا 24 سال در رشته های نقاشی، خوشنویسی(نستعلیق)، نگارگری(نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون ، چهره)، تصویرسازی، حجم و ارتباط تصویری(پوستر) شهريورماه امسال در سنندج برگزار می شود.

     هنرمندان جوان برای شرکت در این جشنواره می­توانند تا 18 مردادماه در سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir ثبت­نام کنند و در یکی از رشته­ها حداکثر پنج اثر خود را از طریق سایت جشنواره ارسال کنند.

     بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كردستان و همراهي ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها شهریورماه سال جاری در سنندج برگزار مي­شود.

منبع : خبر رسانی آشتي |پوستر جشنواره هنرهاي تجسمي جوانان طراحي و منتشر شد
برچسب ها : جشنواره ,جوانان ,هنرهاي ,پوستر ,تجسمي ,طراحي ,هنرهاي تجسمي ,تجسمي جوانان ,هنرهای تجسمی ,جشنواره هنرهاي ,تجسمی جوانان ,هنرهاي تجسمي جوانان ,جشنو